Teknoloji

“Twitter Circle” Özelliğinde Gizlilik İhlali Gerçekleşti!

Twitter yeni özelliğini geçen yıl tanıtmıştı” Twitter Çemberi ” hizmetine sunuldu. Bu özellik, kullanıcıların seçilen kişilere özel tweet’ler göndermesine ve fikirlerini daha küçük bir grupla paylaşmasına olanak tanıyordu. Yalnızca belirttiğiniz kişiler çevrenizde olabilir ve tweet’lerinizle etkileşime geçebilir.

Ancak geçen ay, özelliği kullanan birçok kişi, özel tweet’lerinin bir şekilde yabancılar tarafından görüldüğünü söylemeye başladı. Buna göre çevrede yer almayanlar, bu gönderileri görebilir; Hatta bundan hoşlanabilirdi. Hassas ve özel paylaşımlar yapanlar için bu büyük bir sorundu. Birkaç gün önce Twitter’dan konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Twitter gizlilik sorunu olduğunu kabul etti, sorunun çözüldüğünü belirtti

Twitter, sorunu yaşayan kullanıcılara e-posta yoluyla ulaştı. Kullanıcıların paylaştığı e-postada firma, sorun yaşandığını belirtmişti. kabul ettive gerçekten de, bazı özel tweet’lere başkalarının erişebileceği görüldü.

Şirket, Nisan ayında ortaya çıkan sorunun güvenlik grubu tarafından giderildiğini söyledi. kısa sürede hoş karşılanmadığını ve çözüldüğünü söyledi. katma. Buna göre artık Twitter Circle’a dahil olmayan kullanıcılar bildirimleri göremiyor.

Elon Musk yönetimindeki platform, özellikte neden böyle bir sorun yaşandığını açıklamazken, kullanıcıların gizliliğini savunmakta kararlı olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu