Teknoloji

Nokia, Endüstri Çalışanları İçin Geliştirdiği Yapay Zeka Asistanını Tanıttı

Yapay zeka artık hayatımızın bir parçası haline geldi ve birçok şirket yapay zeka konusunda farklı alanlarda çözüm arıyor. Bu şirketlerden biri de nokia . Teknoloji şirketi, arızaları gerçek zamanlı olarak raporlayabilen ve sanayi işçilerinin verimliliğini artırabilen yapay zeka destekli bir araç geliştirdiğini duyurdu.

Finlandiyalı üretici akıllı telefon pazarından kaybolsa da uzun süredir şirketlere hizmet veriyor. 4G ve 5G şirket içi iletişim sistemleri makine sensörlerinden veri toplama altyapıları sağlamaya devam etmektedir. Şirketin Kurumsal Analiz Pazarlama Müdürü Stephane Daeuable, buradaki fikir çalışanlara “verileri anlamalarını sağlayacak“Bir asistan bulacağını söylüyor.

Yapay zeka uyarı mesajları gönderecek

MX Çalışma ArkadaşıNokia’nın mevcut aracı olarak adlandırılan bu araç endüstriyel iletişim teknolojileri entegre olacak. Yapay zeka geniş dil modeli, insan eliyle yazılmış gibi görünen metinler yazabilecek. En azından Nokia’nın açıklamaları bu yönde. Bu uyarılar, makineler arızalanmadan önce etkili uyarı mesajlarını, onarım için gerekli aksiyon önerilerini, üretim kalitesini ve hızını artıracak analizleri, iş kazası durumunda ne yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmeleri içermektedir.

Her ne kadar yapay zeka düzenlemeleri şu anda erken aşamada olsa da nokia bu araç için operasyonel teknoloji düzenlemelerine uygun bir tasarım geliştirdiğini belirtiyor. Yine de şirketlerin bu tür teknolojilere güvenmesi biraz zaman alacak ve öncelikle sistemin çalıştığından emin olmak isteyecekler. Nokia, aracın bir veya bir buçuk yıl sonra kullanılabileceğini, son derece doğru, net ve açık olacağını, aynı zamanda izlenebilir ve kontrollü bir şekilde çalışacağını belirtiyor. Aracın ilk versiyonu Barselona’da yapılacak. Mobil Dünya Kongresi’ndegörünecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu