Haber

CANSEVER ÇİFTİ, İZMİR’DE DEPREMDE YERLEŞTİRİLEN OTELDE HAYATINI KAYBETTİ

Oğulları Efkan Cansever’i (20) askere göndermek için gittikleri Malatya’da otelde yakalanan Dilek Cansever (39) ve Mehmet Cansever’in (44) cansız bedenleri Türkiye’yi kasıp kavuran depremde bulundu. , merkezi KAHRAMANMARAŞ’ta bulunurken, diğer oğulları Ahmet Cansever (18) enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Cansever çiftinin cenazeleri, iki oğullarının da katıldığı cenaze töreninin ardından İzmir’in Torbalı ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Torbalı’da yaşayan Dilek-Mehmet Cansever çifti, oğulları Ahmet Cansever’i yanlarına alırken, diğer çocukları Efkan Cansever’i de vatani görevini yapmak üzere Malatya’ya götürerek birliğine teslim etti. Daha sonra şehirde bir otele yerleşti. Cansever Ailesi, hava şartları nedeniyle seferlerin iptal olması nedeniyle Torbalı’ya dönemedi. Otelde kaldıkları süreyi uzatan Cansever Ailesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depreme daha yakalandı. Yıkılan otelin enkazında kalan Cansever Ailesi’nden Ahmet Cansever enkazdan sağ olarak çıkarılırken, annesi Dilek ve babası Mehmet Cansever’in cansız bedenleri bulundu. Cansever çiftinin cenazeleri memleketleri İzmir’in simit ilçesinde toprağa verildi.

OĞULLARI SON YOLCULUĞUNA ÇIKARDI

Cansever çifti için bugün öğle saatlerinde Çakırbeyli Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in yanı sıra Cansever çiftinin birlikteliğinden izin alarak törene gelen oğulları Efkan Cansever ve enkazdan canlı olarak kurtarılan oğulları Ahmet Cansever katıldı. ve diğer akrabalar. Kaymakam Oter ve Belediye Başkanı Tekin, Cansever çiftinin oğullarına başsağlığı diledi. Namazın ardından ilçe mezarlığına götürülen Cansever çiftinin cenazeleri gözyaşları içinde toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu