Ekonomi

Bakan Yanık: “Üç nakdi sosyal destek programımızla 466,1 milyon TL ödedik”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayı diğer sosyal yardımlarımıza ek olarak üç nakdi sosyal destek programı ile yaklaşık 466,1 milyon TLBiz odedik.”söz konusu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Normal Eğitim ve Ayakta Sağlık Yardımı ile Çoklu Doğum kapsamında hak sahiplerinin Mart ayında hesaplarına yatırılan sosyal yardım ödemeleri hakkında bilgi verdi. Yardım.

Bakan Yanık, Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi şartıyla ilk ve orta öğretim çağında çocuğu olan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim verdiklerini kaydetti. Ayrıca Şartlı Sağlık Yardımı ile 0-6 yaş arası çocukları olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığınca belirlenen saatlerde sağlık kontrollerini yaptırmak kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz.”söz konusu.

Bakan Yanık, çoklu doğum sonucu doğan çocukları olan ihtiyaç sahibi hanelere de nakit desteği verildiğini kaydetti. Bu kapsamda Mart ayına ait diğer sosyal yardım programlarımızın yanı sıra bu üç sosyal yardım programı ile 466,1 milyon TL ödeme yaptık.”sözünü kullandı.

Bu yazı ilk olarak Hibya Haber Ajansı’nda yayınlanmıştır.

keban-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu